Projektorowe instalacje kina domowego w Warszawie i okolicach

Instalacja kina domowego

Nasza firma, poza sprzedażą ekranów projekcyjnych, projektorów i akcesoriów z branży audio-video, może także zaoferować instalację tych urządzeń. W czasie naszej, blisko 20-letniej działalności zdobyliśmy wiedzę i doświadczenie, dzięki któremu możemy zapewnić naszym klientom rzetelny standard proponowanych przez nas usług.

Nasza oferta

Co jesteśmy w stanie dla Ciebie zrobić?

  • wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie w ramach budżetu, który przewidziałeś na swoją instalację audiowizualną.
  • dobrać sprzęt projekcyjny (ekran, projektor).
  • zaproponować sprzęt nagłaśniający, jeśli byłaby taka potrzeba.
  • dopasować okablowanie i akcesoria konieczne do montażu.
  • dostarczyć sprzęt i wykonać prace instalacyjne.
  • dokonać uruchomienia i kalibracji zainstalowanego sprzętu.
  • przeszkolić użytkowników w prawidłowej obsłudze instalacji.

Od czego zacząć?

Ekspozycja ekranownia.pl

Jeśli chciałbyś powierzyć nam wykonanie swojej instalacji audiowizualnej, zapraszamy Cię do naszej siedziby. Na miejscu możemy pokazać różne modele ekranów, przedstawić ich zalety i wady, pokazać jak współpracują z projektorami różnego typu. Drugim etapem powinno być spotkanie w miejscu instalacji, w celu weryfikacji wszystkich wymiarów, a także określeniem wszystkich preferencji przyszłego użytkownika. Potem naszym zadaniem będzie przygotowanie oferty sprzętu oraz kosztów wykonania instalacji. Jeśli oferta zostanie zaakceptowana, przystępujemy do pracy.

Dlaczego warto wybrać kino domowe oparte o zestaw: projektor + ekran projekcyjny?

Adeo Insuperior

Głównym czynnikiem który przemawia za wyborem instalacji projektorowej jest rozmiar obrazu. Maksymalna przekątna oferowanych na rynku konsumenckim telewizorów praktycznie kończy się przy 85 – 86 calach. Wielkość obrazu z projektora ograniczona jest tylko przez przestrzeń którą dysponujemy w naszym mieszkaniu. W tym przypadku ten większy rozmiar przenosi nasze seanse, na totalnie inny poziom jakościowy. Wrażenia jakie daje oglądanie filmów czy transmisji sportowych, gdzie postacie są bliskie naturalnym rozmiarom, są nie do osiągnięcia na tradycyjnym ekranie telewizyjnym.

Czy projektor może zastąpić telewizor?

Laserowy projektor UST XGIMI Aura

Na te pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Dużo zależy od tego jaką funkcję ma spełniać projektowana przez nas instalacja audiowizualna. Miłośnikom telewizji informacyjnych ma zapewniać stałą łączność ze światem i okazjonalne seanse filmowe lub dostęp do transmisji sportowych. Z kolei fani kina chcą obejrzeć tylko wybrane przez siebie pozycje, za to w możliwie najlepszej jakości zarówno obrazu jak i dźwięku. Rewolucja w rozwoju projektorów, jaka dokonuje się na naszych oczach, powoduje, że w obu tych przypadkach odpowiedź na pytanie postawione w tytule akapitu może być pozytywna. Laserowe źródła światła, które coraz szerzej znajdują zastosowanie w projektorach do kina domowego, posiadają żywotność na poziomie 25 – 30 tys godzin, czyli kilkanaście lat pracy po 6 godz. dziennie.

Co warto podkreślić, przez cały ten okres,  źródła te zachowują ten sam poziom jasności, w odróżnieniu od tradycyjnej lampy.

Dla tych którzy oczekują od instalacji audiowizualnej, że stanie się ona centrum domowej rozrywki, dostępnej o dowolnej porze dnia, bez konieczności zaciemniania pomieszczenia, polecamy rozwiązania typu laser tv, czyli zestawy składające się z laserowego projektora UST, który ustawiamy bezpośrednio pod ścianą na której wyświetlany jest obraz, oraz ze specjalnego ekranu ramowego typu CLR przeznaczonego do tego typu projektorów. Największe tego typu ekrany mogą mieć w tej chwili 120 cali (szer. 267 cm), ale ten rodzaj projekcji rozwija się bardzo burzliwie, więc możliwe, że i ta bariera wkrótce zniknie.

Jeśli nie mamy miejsca na ścianie, lub chcemy mieć większy obraz i rozwijany elektrycznie ekran projekcyjny, wtedy możemy zastosować projektor laserowy o tradycyjnej optyce i ekran z powierzchnią typu ALR. Takie rozwiązanie jest mniej odporne na światło rozproszone, ale w warunkach kontrolowanego oświetlenia sprawdza się znakomicie.

Dla koneserów kina, którzy chcą stworzyć dedykowane pomieszczenie, o całkowitym zaciemnieniu znajdziemy także rozwiązania które sprostają najwyższym wymaganiom, oczywiście w ramach założonego budżetu.

Dlatego zawsze powinno się rozważyć, czy warto w instalacji użyć jednocześnie telewizora i projektora, czy ograniczyć się do zestawu projektor + ekran, a zaoszczędzony budżet przeznaczyć np. na podniesienie jakości projektora.  Wybierając taki wariant, oszczędność to nie tylko wartość telewizora, ale też koszt jego montażu oraz uproszczenie samej instalacji (możemy zastosować prostszy amplituner kina domowego).

Masz pytania?

    Kontakt w sprawie instalacji:

    tel: +48 602 276 514

    Nasze realizacje