Nasze realizacje

Kino domowe 4K w salonie – modernizacja

Lepsze nie zawsze wrogiem dobrego – upgrade do 4k instalacji kina domowego w salonie

Ładnych kilka lat temu wykonaliśmy instalację kina domowego, której głównymi elementami były kultowy projektor Panasonic PT-AT6000 i elektryczny ekran z napinaczami ADEO Professional Tensio CTS. Za tor audio odpowiedzialny był stereofoniczny sprzęt klienta, który napędzał wysokiej klasy kolumny ProAc.
System sprawdzał się bardzo dobrze, jednak na skutek przypadkowego zwarcia, uszkodzona została płyta główna projektora. Naprawa okazała się niemożliwa, więc nasz klient postanowił zainwestować w nowy projektor, a przy okazji uzupełnić instalację o system dźwięku przestrzennego.

Projektor Epson EH-TW9400

Zastosowany projektor to najwyższy model firmy Epson z tradycyjną lampą, czyli EH-TW9400. Jasny projektor wyświetlający obraz 4K z elektryczną regulacją wszystkich ustawień obiektywu.

Amplituner Denon i odtwarzacz Marantz

Do zarządzania sygnałem audio i wideo wybraliśmy amplituner Denon AVR – S660H. Za odtwarzanie dźwięku i obrazu z płyt odpowiada Marantz UD7007.

Ekran zabudowany w suficie

Ponieważ ekran projekcyjny umieszczony jest w zabudowie, która dzieli salon na dwa mniejsze pomieszczenia, głośnik centralny musiał być umieszczony nad ekranem, właśnie na tej zabudowie, w której ukryta jest obudowa ekranu.

Dali Fazon LCR

Bardzo dobrze sprawdził się tu głośnik Dali Fazon LCR.

Głośniki surround Dali Fazon Sat

Za kanały surround odpowiedzialne są mniejsi bracia z tej rodziny, czyli głośniki Dali Fazon Sat. Mimo niepozornego wyglądu, seria ta charakteryzuje się soczystym i mocnym brzmieniem.

subwoofer

Aby warstwa dźwiękowa oferowała odpowiednią dawkę emocji, tor audio uzupełnił subwoofer REL T5i.

Obraz z MiBoxa

Instalację uzupełnił niedrogi, ale kryjący w sobie ogromne możliwości odtwarzacz Mi Box 4K. Dzięki zainstalowanemu w nim systemowi operacyjnemu Android TV i mocnemu procesorowi, na tym niewielkim urządzeniu możemy m.in. zainstalować swoje wszystkie ulubione serwisy streamingowe.

Widok pokoju z kinem domowym

Po kalibracji ustawień audio i wideo nowy system zadziałał bez zarzutu, generując perfekcyjny obraz oraz czysty, solidny dźwięk.

Kino domowe w salonie

Sprzęt, mimo dużej mocy nie naruszył spokojnego, stonowanego wystroju wnętrza.