KAUBER FRAME CLR (2)

Producent: Kauber
Format: 16:9
Szerokość: 219, 261cm
Cena od: 6093 zł
Modyfikacja wymiarów (ekran może być za darmo przycinany do dokładnego wymiaru podanego przez klienta) Podświetlenie jednobarwne lub wielobarwne zestawem LED

Libra Electro (2)

Producent: Suprema
Format: 16:9
Szerokość: 221,4 - 265,7 cm.
Cena od: 12900 zł

Grandview Dynamique (2)

Producent: GrandView
Format: 16:9
Szerokość: 221,5 - 265,7cm
Cena od: 5799 zł

Technologia ALR – nowy trend w produkcji ekranów projekcyjnych!

Jak w przypadku zdecydowanej większości terminów z zakresu nowoczesnych technologii, tajemnicze ALR to oczywiście skrót anglojęzyczny. Ambient Light Rejecting znaczy dosłownie „odrzucanie światła otoczenia”. A co oznacza w praktyce użytkowania ekranów projekcyjnych?

Najważniejszym efektem jest maksymalnie wierne oddanie rzucanego z projektora obrazu, który nie jest już tłumiony ani zakłócany przez boczne czy górne światło. Dzięki temu nawet w silnie oświetlonym pomieszczeniu wszystko na naszym ekranie będzie mieć dobry kontrast, a kolory – nasycenie. Osiągamy to dlatego, że powłoka projekcyjna jest aktywna i ma kompozycję wielowarstwową. I każda z tych warstw odpowiada za pochłaniania bądź odbijanie innego rodzaju światła.

Rozmiary czy konstrukcje ekranów zwijanych ALR nie mają już żadnych ograniczeń

W pierwszym okresie po wymyśleniu tej technologii producenci ograniczali się do ekranów o konstrukcji ramowej, a powierzchnia projekcyjna była sztywna. Maksymalny rozmiar nie przekraczał 100–120 cali. Oczywiście na kolejnych etapach rozwojowych ekrany ALR mają już bardziej uniwersalne powierzchnie elastyczne, co umożliwia także ich elektryczne zwijanie. Wymiary również nie stanowią już ograniczenia. Pojawiły się też wersje do współpracy zarówno z tradycyjnymi, jak i ultra-krótkoogniskowymi projektorami.

Fachowo, prawidłowo zainstalowany ekran zwijany ALR da zdumiewający efekt użytkowania!

Technologia ALR ma jednak swoje subtelne, specyficzne wymagania montażowe. Aby maksymalnie wyeliminować światło otoczenia, warto skorzystać z fachowej porady sprzedawcy. Ekran należy bowiem bowiem ustawić względem projektora i widza ściśle przestrzegając zaleceń producenta. Ale warto! Końcowy efekt będzie zdumiewający…