Nasze realizacje

Prosty, ale skuteczny przepis na domowe kino

Zdjęcie tytułowe wpisu

Miejsce instalacji

Zdjęcie przedstawiające miejsce instalacji

Nasz klient wydzielił w swoim salonie niewielką powierzchnię przeznaczoną na relaks połączony z oglądaniem filmów. Na tle przegrody oddzielającej strefę kuchenną, miał się rozwijać ekran projekcyjny. Została wykonana zabudowa na suficie z wnęką na obudowę ekranu. Po drugiej stronie, nad sofą, przewidziano miejsce na projektor. Inwestor nie przewidywał żadnego zaawansowanego systemu dźwiękowego, dysponował za to dobrze brzmiącym, solidnym głośnikiem bluetooth.

Ekran projekcyjny

Ekran projekcyjny Adeo Rugby Pro

Zainstalowany ekran projekcyjny to Adeo Rugby Pro. Kaseta ładnie wpasowała się w przygotowane dla niej miejsce. Zastosowaliśmy wersję ekranu bez napinaczy, tak aby szerokość powierzchni projekcyjnej była jak największa, przy ograniczonej długością wnęki wielkości kasety. Doprowadzone zasilanie udało się podłączyć w całkowicie niewidoczny sposób.

Projektor

Projektor EB-TW7000

Do instalacji wybraliśmy projektor 4K Epson TW7000, bardzo popularny projektor kina domowego w segmencie do 10 tys. zł. Sprzęt cechuje solidna jasność, elastyczna optyka i cicha praca. Mimo że wyposażony jest w funkcję lenshift (pozwalającą na bezstratne przesuwanie obrazu w płaszczyźnie ekranu), o dość sporym zakresie, konieczne było odsunięcie projektora od sufitu, tak aby niewielkiej wysokości, jak na instalację projektorową obraz, znalazł na wygodnym do oglądania poziomie. Zastosowaliśmy uchwyt Suprema Elegant, który bardzo ładnie (naszym zdaniem) wygląda z tym projektorem.

Odtwarzacz multimedialny

Odtwarzacz multimedialny MiStick4K

Do pracy całej instalacji potrzebne jest źródło sygnału. Jeśli głównym zadaniem sprzętu ma być odtwarzanie materiałów z platform streamingowych, idealnie do tego celu nadają się urządzenia wyposażone w system Android TV. Takim urządzeniem jest Xiaomi MiStick 4K. Jeśli tylko mamy dostęp do internetu bezprzewodowego przyzwoitej jakości, ten niewielki gadżet umożliwi nam praktycznie nieograniczony dostęp do cyfrowej rozrywki. Na odtwarzaczu możemy zainstalować nasze wszystkie ulubione aplikacje filmowe i muzyczne, możemy do niego przesyłać treści ze smartfona lub komputera, wyposażony jest w wyszukiwanie i sterowanie głosowe. Co ważne można się z nim łączyć przez bluetooth.

Odtwarzacz multimedialny Xiaomi MI Stick

Odtwarzacz idealnie się wpasował we wnękę ze złączami w tylnej części projektora TW-7000. Można go wpiąć bezpośrednio w gniazdo HDMI projektora, ale można go też podłączyć za pomocą fabrycznie dostarczonego kabelka. MiStick zasilany jest z gniazda USB, w które wyposażone jest większość projektorów.

Dźwięk

głośnik Marschall

Do nagłośnienia użyto w instalacji głośnika kultowej firmy Marshall, który łączy się z systemem za pomocą łącza Bluetooth. Dzięki takiemu rozwiązaniu liczba kabli została ograniczona do minimum. Do wszystkich urządzeń wystarczyło doprowadzenie zasilania.

Podsumowanie

Rugby Pro i głośnik Marshall

Rezultat to instalacja kina domowego o bardzo jasnym obrazie wysokiej jakości 4K i bardzo przyzwoitym dźwięku. Obsługa jest prosta i intuicyjna. Jesteśmy pewni, że przyniesie naszym klientom dużo zadowolenia i pozwoli spędzić wiele miłych chwil.