Nasze realizacje

Idealna para w sypialni: Samsung The Premiere & Adeo Rugby Tensioned

Samsung The Premiere

Miejsce instalacji

Widok miejsca instalacji

Inwestor przewidział montaż ekranu projekcyjnego w sypialni jeszcze na etapie prac wykończeniowych. Przy ścianie na której wykonano elegancką zabudowę meblową i na której znajduje się okno oraz duże lustro, w suficie zaprojektowano wnękę w której miała być umieszczona obudowa rozwijanego ekranu.

Wyznaczenie położenia dla laserowego projektora 4K Samsung LSP9T

Sprawdzenie projektora

Nasz klient od początku zakładał, że źródłem obrazu będzie projektor typu UST, czyli sprzęt o bardzo krótkiej ogniskowej, który może być umieszczony bardzo blisko ekranu. Wśród kilku modeli tego typu dostępnych na rynku, wybraliśmy model Samsunga LSP9T The Premiere, który ten dystans do ekranu ma najmniejszy. Zanim zaczęliśmy instalację ekranu projekcyjnego, musieliśmy wyznaczyć w którym miejscu będzie znajdował się projektor. Z jednej strony chodziło o to żeby znajdował się możliwie w założonej osi pomieszczenia, ale z drugiej strony, żeby masywny blat pod lustrem znajdujący się z lewej strony nie przesłaniał światła z projektora. W projekcie zastosowano ekran elektryczny z napinaczami ADEO Rugby Pro Tensio o wymiarach 262 x 197 cm. Warto tu dodać, że jeżeli zależy nam na ekranie rozwijanym, to tylko ekran z napinaczami i to produkowany przez sprawdzonych producentów, może współpracować z projektorami o ultra-krótkim rzucie.

Montaż ekranu projekcyjnego we wnęce pod ścianą był utrudniony, ponieważ pod wnęką znajdowała się zabudowa podwieszona do ściany. Zabudowy tej nie można było obciążać ciężarem montażysty, a uniemożliwiała ona ustawienie pod wnęką drabiny. Większość czynności trzeba było wykonywać jedną ręką stojąc na drabinie oddalonej od ściany. Aby precyzyjnie wywiercić otwory w suficie do zamocowania uchwytów ekranu pomocne okazały się wcześniej przygotowane szablony.  Za pomocą opracowanych przez nas stojaków ekran został umieszczony we wnęce, na uchwytach sufitowych. Wcześniej połączono go z zasilaniem. Rozwinięty ekran idealnie wpasował się w przestrzeń pomiędzy sufitem a blatem zabudowy.

Ustawienie i regulacja projektora

Ustawienie projektora Samsung
Regulacja ostrości

Po sprawdzeniu działania ekranu, laserowy projektor UST Samsung LSP9T mógł zająć swoją docelowa pozycje. Odpowiednie ustawienie względem ekranu to czynność wymagająca wiele cierpliwości. Niewielkie ruchy projektora, przy tym rodzaju projekcji powodują duże zmiany na ekranie. Jeszcze tylko regulacja ostrości i można się zachwycać wspaniałym obrazem i dźwiękiem.