Ekrany projekcyjne Screen Innovations
Screen Innovations – lider w produkcji i rozwoju ekranów projekcyjnych ALR (Ambient Light Rejection)
Screen Innovations powstała w 2003 roku w garażu Ryana Gustafsona w Austin (Teksas, USA). Gustafson, niezadowolony z jakości dostępnych na rynku powierzchni projekcyjnych, zaczął pracować nad materiałem, który miałby specjalne właściwości optyczne i umożliwiałby projekcje bez pogorszenia parametrów obrazu, nawet w niezaciemnionych pomieszczeniach. W końcu, w 2008 roku, w efekcie tych prac powstał pierwszy materiał projekcyjny odrzucający światło padające z innych kierunków niż światło projektora – Black Diamond. Początkowo tylko w formie sztywnej płyty o ograniczonych rozmiarach, Black Diamond jest cały czas udoskonalany, ma wiele odmian, co umożliwia produkcję ekranów o coraz większej przekątnej.
Ramowy ekran projekcyjny Zero Edge
W 2011 roku firma wprowadziła do produkcji model Zero Edge o prawie niewidocznym obramowaniu, zrywając z tradycją grubych ram pokrytych aksamitem. Ekran zyskał na lekkim wyglądzie, a w połączeniu z podświetleniem ściany za nim stał się elementem zwiększającym atrakcyjność każdego wnętrza. Model ten przeszedł ostatnio gruntowną modernizację i w wersji Zero Edge Pro umożliwia klientowi całkowitą personalizację pod względem użytego materiału projekcyjnego, wymiarów, szerokości i koloru ramy, a także rodzaju i sposobu sterowania podświetleniem ekranu.
2014 to rok, w którym producent z Teksasu wprowadził do oferty elastyczny materiał projekcyjny Slate. Powierzchnia o właściwościach zbliżonych do Black Diamond może być jednak wykorzystana w ekranach zwijanych, co otworzyło przed producentem nową przestrzeń do innowacyjnych (zgodnie z nazwą…) działań.
Zero-G – „lewitujący” ekran rozwijany elektrycznie z napinaczami
W roku 2015 pojawił się model Zero-G. Rozwijany ekran elektryczny z napinaczami, który – mimo braku pasa górnego (topu) – można umieścić
w niemal dowolnej odległości od sufitu. Ma też wersję do zabudowy sufitowej, gdzie w przypadku, gdy nie jest używany, może być praktycznie niewidoczny. W pozycji roboczej ekran (według producenta) wręcz unosi się w powietrzu. W jego wyposażeniu są nawet specjalne mazaki, które pozwalają na pomalowanie linek nośnych ekranu na kolor, który jest najmniej widoczny na tle powierzchni za rozwijanym ekranem.
O ile Zero-G to model dedykowany do przemyślanych, stacjonarnych instalacji kina domowego, o tyle zupełnie inne założenia przyjęli konstruktorzy SI przy projektowaniu modelu SOLO.
Solo – przenośny ekran z napinaczami z napędem akumulatorowym
Jest to łatwy do przenoszenia, kompaktowy ekran z napędem zasilanym z akumulatora. Ekran może być sterowany pilotem radiowym lub aplikacją
na smartfona. Występuje w dwóch wariantach: SOLO, o asortymencie ograniczonym do trzech szerokości i dwóch formatów oraz SOLO PRO,
o ogromnej możliwości personalizacji, która dotyczy kolorystyki, wymiarów, materiałów projekcyjnych i systemów sterowania.
Firma Screen Innovations uważa się także za pierwszego producenta, który stworzył ekran do zastosowania w… kosmosie. Na zlecenie NASA opracowano ekran, który umożliwia projekcje w stanie nieważkości. Został on zainstalowany na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).
Oprócz ekranów o całkowicie innowacyjnej konstrukcji amerykański producent ma w ofercie pełną gamę ekranów o tradycyjnej konstrukcji, ramowych i rozwijanych elektrycznie.
W naszej siedzibie w Warszawie przy ul.Siekierkowskiej 8 prezentujemy ekran Screen Innovations Zero Edge Pro – 266×149 cm. (120 cali), z powierzchnią Diamond Black 1.4
i podświetleniem led.
Serdecznie zapraszamy, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.