Nasze realizacje

Laserowy projektor w sali widowiskowej UCK ALTERNATYWY

Laserowy projektor wysokiej jasności.

Miejsce instalacji

Widok miejsca instalacji

Otrzymaliśmy zadanie, aby do zainstalowanego ekranu projekcyjnego zaproponować odpowiedni projektor. W wielofunkcyjnej sali Ursynowskiego Centrum Kultury zastaliśmy ekran szerokości 4,5 m. , którego powierzchnia zajmuje całą przestrzeń pomiędzy sufitem, a podłogą lekko podniesionej sceny. Prefabrykowany sufit podwieszany znajduje się na wysokości 3m. Sytuację dodatkowo komplikują rozmieszczone pod sufitem lampy o dużych, okrągłych abażurach. Zamawiającym zależało , aby projektor znajdował się możliwie blisko ekranu, tak aby widzowie siedzący w pierwszych rzędach nie rzucali cienia na powierzchnię projekcyjną. Ważne było także, aby prowadzący prezentacje nie był oślepiany przez projektor.

Laserowy projektor o krótkiej ogniskowej BENQ LU935ST

Laserowy projektor Benq LU935ST

Nasz wybór padł na instalacyjny, laserowy projektor o jasności 5500 lumenów i krótkiej ogniskowej, BENQ LU935ST.

Warunek krótkiego rzutu bardzo ogranicza możliwości wyboru wśród w miarę jasnych projektorów, które mają niewymienną optykę i nie wymagają olbrzymich budżetów. Ten okazał się strzałem w dziesiątkę. Oprócz laserowego źródła światła o żywotności przynajmniej 20000 godzin i funkcji lenshift w pionie i w poziomie, projektor posiada niewielką, ale konkretną regulację ogniskowej, co jest raczej rzadkie w tego typu projektorach.

Uchwyt do projektora – Vogel’s PPC 1555

Uchwyt do montażu projektora
Zamontowany projektor Benq LU935ST

Do zamocowania projektora idealny okazał się uchwyt f-my Vogel’s, jednego ze światowych liderów w dziedzinie projektowania i produkcji uchwytów do sprzętu audiowizualnego. PPC 1555 to bardzo solidna konstrukcja, o regulowanej długości i dobrej regulacji we wszystkich płaszczyznach. Producent zadbał także o estetykę – uchwyt prezentuje się efektownie także w połączeniu z sufitem podwieszanym.

Regulacja projektora Benq LU935ST

Regulacja projektora Benq LU935ST

Po zamontowaniu projektora nie pozostało nic innego, jak jego precyzyjna regulacja. Ostrość, zoom i lenshift w projektorze Benq LU935ST reguluje się ręcznie, ale wszystkie pokrętła działają z przyjemnym oporem, bez żadnych luzów. Widoczne na ekranie projekcyjnym poziome pasy, to nie efekt złego działania projektora, tylko wynik połączenia jego technologii (DLP) z cyfrową metodą fotografowania.

Podsumowanie

Instalacja audiowizualna UCK Alternatywy

Wybór sprzętu okazał się jak najbardziej trafiony. Z czystym sumieniem możemy powiedzieć, ze dostarczyliśmy najlepszy sprzęt, jaki można było zaproponować w budżecie inwestora. Projektor sprawdza się nawet przy włączonym oświetleniu, mimo że obraz jest naprawdę duży.