Ekrany - najciekawsze rozwiązania

Laser TV Optoma Cinemax P2 – przyszłość kina domowego

Ostatnie 2-3 dekady były czasem niezwykle dynamicznego rozwoju technologii wyświetlania obrazu. Obecnie każdego roku w telewizorach i monitorach pojawiają się różne nowinki technologiczne. Jednak warto pamiętać o tym, że oprócz wspomnianych urządzeń, na rynku dostępne są także projektory. W ich przypadku absolutny hit ostatnich lat to 4K laser TV. Przykładem takiego sprzętu jest Optoma Cinemax P2, który sprzedajemy w naszym sklepie Ekranownia.pl z Warszawy, świadcząc usługę jego instalacji. Dzięki niemu stworzysz prawdziwe kino domowe w salonie. To zestaw, na który składa się nowoczesny rzutnik laserowy obsługujący połączenia bezprzewodowe oraz ekran projekcyjny o przekątnej nawet 100 lub 120 cali! Zainteresowała Cię technologia LaserTV do domu? Z tego artykułu dowiesz się, czym jest oraz jakie są jej główne zalety – zapraszamy do lektury.

Telewizor laserowy – co kryje się pod tym pojęciem?

Pomimo swojej nazwy urządzenie to ma niewiele wspólnego ze znanym każdemu sprzętem TV. Telewizor laserowy, oferowany przez nasz sklep, to dwuelementowy, bezprzewodowy zestaw kina domowego. Pierwszym z nich jest nowoczesny projektor, np. wspomniany wcześniej Optoma Cinemax P2. Źródłem światła jest w nim laser, który pozwala uzyskać równomiernie oświetlony obraz z bardzo żywymi kolorami. Dodatkowo urządzenie to odznacza tzw. ultrakrótki rzut. Dzięki temu, w porównaniu do klasycznych rzutników, ustawia się je tuż przed panelem projekcyjnym.

Tak doszliśmy do drugiego elementu kompletu, którym jest przeznaczony do projektora laserowego ekran. Można rzucać na niego obraz w wysokiej rozdzielczości 4K. Co ważne, powinien on jak najefektywniej eliminować światło otoczenia. Umożliwia to m.in. popularna dziś technologia ALR, która wykorzystywana jest np. w panelach Grandview Dynamique.

Najważniejszą zaletą całego zestawu jest niewątpliwie możliwość wyświetlania ostrego i jednocześnie bardzo dużego obrazu. Chcesz mieć w salonie kino domowe o przekątnej 100 czy nawet 120 cali? LaserTV jest w stanie sprostać tym oczekiwaniom! Na rynku pojawiają się już telewizory wyposażone w tak ogromną matrycę. Jednak ich cena jest znacząco wyższa od projektorów laserowych ze specjalnym ekranem.

Ekran do kina domowego wykorzystujący technologię ALR – jakie są jego zalety?

Warto na chwilę zatrzymać się przy technologii ALR, gdyż wykorzystujący ją ekran do kina domowego gwarantuje doskonałe wrażenia wizualne. Nazwa ta jest anglojęzycznym skrótem od słów: Ambient Light Rejecting, co dosłownie oznacza „odrzucanie światła pochodzącego z otoczenia”. Choć może brzmieć to tajemniczo, tak w przypadku sprzętu 4K Laser TV ta „właściwość” ma ogromne znaczenie.

ALR to technologia produkcji materiałowych paneli do klasycznych rzutników i projektorów laserowych. Specjalnie wyprofilowana struktura materiału odbija oświetlenie docierające do niego z otoczenia. Jednocześnie precyzyjnie kieruje światło projekcyjne do odbiorcy. Dzięki temu rozwiązaniu obraz:

 • ma wysoki kontrast nawet w niedostatecznie zaciemnionym pomieszczeniu,
 • jest bardzo wyraźny i niezakłócony przez zewnętrzne oświetlenie,
 • odznacza się świetnym nasyceniem kolorów.

Jednak uzyskanie powyższych korzyści jest możliwe pod warunkiem, że instalacja kina domowego zostanie wykonana prawidłowo. Po zamontowaniu w domu bezprzewodowego ekranu projekcyjnego należy odpowiednio ustawić względem niego projektor. W efekcie zadanie to najlepiej zostawić w rękach fachowców. Jeśli kupisz w naszym sklepie z Warszawy telewizor laserowy o przekątnej np. 100 czy 120 cali, montażem całego zestawu LaserTV zajmą się doświadczeni instalatorzy.

Najważniejsze zalety zestawu Laser TV do kina domowego

Jeśli chcesz w zaciszu własnego domu oglądać filmy czy programy telewizyjne na dużym ekranie i w 4K, Laser TV o przekątnej 100 lub 120 cali jest doskonałym wyborem. Telewizory laserowe to przyszłość kina domowego, ale dostępna dla każdego już dziś!

Wysokiej klasy sprzęt tego typu, w tym oferowany w naszym sklepie zestaw do salonu, na który składają się panel Grandview Dynamique oraz bezprzewodowy projektor Optoma Cinemax P2, ma mnóstwo zalet. Najważniejsze z nich to:

 • brak konieczności dysponowania dużą przestrzenią – ultrakrótki rzut urządzenia projekcyjnego sprawia, że można je instalować nawet w bardzo małym pomieszczeniu,
 • ponadprzeciętna jakość obrazu – to efekt m.in. żywych i odpowiednio nasyconych kolorów, świetnego kontrastu, niewielkiej podatności na oświetlenie zewnętrzne oraz obsługi technologii HDR,
 • zmniejszone obciążenie oczu – w przeciwieństwie do klasycznych telewizorów będących źródłem światła, panel z zestawu 4K LaserTV do kina domowego jest odbijającym je ekranem, przez co patrzenie na niego w bardzo niewielkim stopniu męczy wzrok,
 • ponadprzeciętna trwałość – dobrej klasy bezprzewodowe projektory, w tym Optoma Cinemax P2, są wyposażone w lasery o żywotności szacowanej nawet na 30 tysięcy godzin (użytkowane w domu przez 8 godzin dziennie mogą działać ponad 10 lat),
 • doskonała jasność na poziomie kilku tysięcy lumenów, dzięki której telewizor laserowy można komfortowo oglądać nawet w pomieszczeniu wypełnionym światłem słonecznym.

Godne polecenia zestawy kina domowego Laser TV

Zainteresowała Cię perspektywa instalacji w salonie kina domowego przyszłości, dzięki któremu na nowo odkryjesz radość z oglądania filmów? Jeśli chcesz korzystać w domu ze wszystkich możliwości, jakie zapewnia 4K Laser TV, polecamy zestaw sprzętu z naszego sklepu Ekranownia.pl. To projektor Optoma Cinemax P2 z ekranem 100 cali Grandview Dynamique.

Panel telewizora laserowego wykorzystuje technologię ALR, dzięki czemu doskonale odbija światło zewnętrzne. Jego współczynnik odbicia (gain) jest na poziomie 0,6, a do tego odznacza go szeroki kąt oglądania – do 175°. Jest stosunkowo lekki i wyposażony w niezwykle cienką ramkę (zaledwie 12 mm) z zaokrąglonymi narożami.

Z kolei urządzenie projekcyjne jest nie tylko bardzo nowoczesne, ale także estetycznie wykonane. Dzięki modułowi bezprzewodowemu można wygodnie przesyłać do niego filmy czy muzykę np. z telefonu lub laptopa. Do najważniejszych parametrów technicznych tego sprzętu należy zaliczyć:

 • jasność na poziomie 3000 lumenów i kontrast 2000000:1,
 • żywotność lasera szacowaną aż na 30000 godzin,
 • obsługę HDR,
 • ogniskową wynoszącą 525 mm, dzięki której optymalna odległość wyświetlania obrazu mieści się w zakresie od 47 cm do 66 cm,
 • niski poziom hałasu podczas pracy – do 28 dB.

Projektor 4K jest do tego wyposażony we wszystkie podstawowe złącza, wejścia, a więc m.in. HDMI, USB oraz gniazdo na kabel sieciowy RJ45. Do swojej pracy wykorzystuje system DLP – światło jest odbijane przez znajdujący się we wnętrzu układ luster. Odpowiedzialna za produkcję tego urządzenia marka od lat specjalizuje się w dostarczaniu urządzeń projekcyjnych. Oprócz telewizorów laserowych oferuje nowoczesne rzutniki przeznaczone dla biznesu oraz szkolnictwa. Sprzęt ten jest ceniony za niezawodność i nowoczesne rozwiązania technologiczne, czego potwierdzenie stanowią liczne nagrody.

Jeśli chcesz mieć jeszcze większe kino domowe w salonie, zamów w naszym sklepie zestaw 4K LaserTV z ekranem projekcyjnym w rozmiarze 120 cali. Znajdziesz w nim ten sam projektor Optoma Cinemax P2 oraz panel Grandview Dynamique wykonany w identycznej technologii jak opisany wcześniej model.

Widok projektora Optoma Cinemax P2

Zamów telewizor laserowy LaserTV  i już dziś stwórz kino domowe przyszłości!

Stawiając na urządzenia 4K Laser TV do kina domowego, stworzysz niezwykle nowoczesne centrum rozrywki w swoim domu. Skorzystają z niego wszyscy, zarówno miłośnicy filmów czy seriali, jak i zapaleni gracze. Zajrzyj do naszego sklepu Ekranownia.pl i już dziś zamów telewizor laserowy. Wybierz zestaw z Optoma Cinemax P2 oraz panelem Grandview Dynamique o przekątnej 100 lub 120 cali. Wszystkim Klientom oferujemy profesjonalne wsparcie w doborze – zapraszamy do kontaktu. Specjalizujemy się nie tylko w sprzedaży, ale i świadczeniu usług montażowych na terenie Warszawy. Zamontujemy ekran projekcyjny w salonie i zajmiemy się instalacją bezprzewodowego projektora. Ustawimy go w odpowiednim miejscu, podłączymy oraz wstępnie skonfigurujemy.

222x125 cm
Laser TV 100 cali, projektor UST 4K Samsung LSP7T i ekran Grandview Dynamique

Laser TV 100 cali – Samsung LSP7T/Grandview Dynamique

15 499,00 
Zestaw Laser TV 100 cali: Samsung LSP7T The Premiere – laserowy projektor 4K o ultrakrótkim rzucie Grandview Dynamique – 222x125cm - ramowy ekran CLR   Najważniejsze cechy:
 • Rozdzielczość 4K (3840 × 2160) UHD wspierająca HDR
 • Laserowe źródło światła o jasności 2200 ANSI lumenów
 • Potężny dźwięk przestrzenny
 • Funkcje Smart TV
 • 100 calowy obraz tylko 30 cm. od ściany
222x125 cm
New
Laser TV

Laser TV 100 cali – Samsung LSP9T/Grandview Dynamique

25 499,00 
Zestaw Laser TV 100 cali: Samsung LSP9T The Premiere – laserowy projektor 4K o ultrakrótkim rzucie Grandview Dynamique – 222x125cm - ramowy ekran CLR   Najważniejsze cechy:
 • Technologia potrójnego lasera
 • Rozdzielczość 4K (3840 × 2160) UHD wspierająca HDR
 • Laserowe źródło światła o jasności 2800 ANSI lumenów
 • Pokrycie 106 % przestrzeni barwnej BT2020 HDR i 147 % przestrzeni DCI-P3
 • Potężny dźwięk przestrzenny
 • Funkcje Smart TV
 • 100 calowy obraz tylko 11 cm. od ściany
16:9
222x125 cm
Laser TV Xgimi Aura GranView Dynamique 100 cali

Laser TV 100 cali – Xgimi Aura / Grandview Dynamique

18 599,00 
Idealnie dobrana para: laserowy projektor ultra-krótkiego rzutu o rozdzielczości 4K i stu-calowy ekran ALR. Nawet w niezaciemnionym pomieszczeniu jasny, wyraźny obraz o wyjątkowym kontraście. W skład zestawu wchodzi: XGIMI AURA – laserowy projektor UST 4K z wbudowanym soundbarem Harman/Kardon Ramowy ekran CLR Grandview Dynamique – 222x125cm
222x125 cm
Laser TV - laserowy projektor UST Samsung LSP7T i ekran Grandview Dynamique

Laser TV 120 cali – Samsung LSP7T/Grandview Dynamique

18 699,00 
Zestaw Laser TV 120 cali: Samsung LSP7T The Premiere – laserowy projektor 4K o ultrakrótkim rzucie Grandview Dynamique – 266x149cm - ramowy ekran CLR   Najważniejsze cechy:
 • Rozdzielczość 4K (3840 × 2160) UHD wspierająca HDR
 • Laserowe źródło światła o jasności 2200 ANSI lumenów
 • Potężny dźwięk przestrzenny
 • Funkcje Smart TV
 • 120 calowy obraz tylko 42 cm. od ściany