Wyświetlanie wszystkich wyników: 2


208x208 cm
Ekran wieloformatowy - Adeo Biformat Tensio | sklep ekranownia.pl

Adeo Biformat 208×208cm

6 750,00 
Adeo Biformat to linia najwyższej jakości ekranów przeznaczona głównie dla zaawansowanych miłośników kina domowego. Ekrany są zbudowane z dwóch powierzchni projekcyjnych zamontowanych w jednej kasecie. Mogą to być dwie różnego typu powierzchnie i posiadać różny format.
183x183 cm
Adeo Biformat | sklep ekranownia.pl

Adeo Biformat Tensio – 183x183cm

8 499,00 
Adeo Biformat Tensio to seria ekranów dedykowana dla najbardziej wybrednych miłośników kina domowego. Ekrany posiadają dwie powierzchnie projekcyjne zamontowane w jednej kasecie. Mogą to być dwie różnego typu powierzchnie i posiadać różny format. Aby zapewnić idealnie płaskie powierzchnie projekcyjne ekran wyposażono w system linek napinających.

Ekran wieloformatowy – rozwiązanie dla perfekcjonisty.

Prawdziwy kinoman – nie tylko ten domowy – doskonale wie, że w historii X Muzy mieliśmy prawdziwą paradę formatów obrazu. Podobnie działo się też w telewizji, wraz z jej technologicznym rozwojem. Obecnie „miłościwie panującym” jest wprawdzie format 16:9 (obraz fullHD i UltraHD – 4K), ale musimy być przygotowani także na co najmniej trzy inne: 2,35:1 (cinemascope), 2,4:1, a nawet stary, poczciwy 4:3. I jeśli takie obrazy wyświetlimy na naszym ekranie 16:9, to po bokach lub u góry i u dołu pojawią się oldskulowe szare pasy. Jak w TVP za komuny, gdy pokazywano jakiś panoramiczny amerykański blockbuster… I dla tych, u których tego typu wspomnienia nie wywołują wzruszenia, a raczej niesmak, wymyślono ekrany projekcyjne o zmiennym formacie.

Systemy zmieniające format to bodaj najbardziej zaawansowane technicznie rozwiązania stosowane w obsłudze ekranów.

„Wyrafinowane” ekrany tego typu mają nawet wbudowane precyzyjne napędy, umożliwiające zaprogramowanie kilku formatów. Niektóre projektory, zachowujące pamięć różnych ustawień obiektywu, mogą wysyłać do ekranu sygnał, powodujący zmianę jego formatu, dopasowując go do wyświetlanych treści. Mogą też mieć systemy napinaczy.
Najczęściej jednak spotyka się ciut prostsze rozwiązanie. Jest nim konstrukcja z dwoma wałami nawojowymi, umieszczonymi w jednej kasecie. Tworzą one albo całkowicie niezależne dwie powierzchnie projekcyjne (każda o innym formacie), albo powierzchnia umieszczona bliżej projektora jest czarna i spełnia funkcję maski, która opuszczając się lub podnosząc zmienia wysokość aktywnej powierzchni ekranu. Rozwiązania wieloformatowe możliwe są także dla ekranów ramowych, w których zmiany są dokonywane przeważnie za pomocą elektrycznie sterowanych czarnych masek.

Możliwość zmiany formatu musi trochę więcej kosztować, ale jest tego warta!

Wszystkie te skomplikowane technicznie rozwiązania muszą oczywiście trochę więcej kosztować. Nie ma więc co ukrywać, że ekrany wieloformatowe przeznaczone są raczej dla klientów z grubszymi portfelami. Ale warto wydać trochę więcej, by osiągnąć tak samo elegancki efekt przy projekcji z każdego źródła!